شتابدهنده هنام فارمد

شتابدهنده هنام فارمد

درباره شتابدهنده هنام فارمد

شتابدهنده هنام فارمد در مهرماه سال 1397 با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری و زیست فناوری توسط  جمعی از فعالان و کارآفرینان صنایع دارویی با هدف ورود به فضای کسب و کار و توسعه فرآورده‌های نوین دارویی در محل کارخانه نوآوری آزادی تاسیس گردید. سهامداران این شتابدهنده از فعالات قدیمی، با سابقه و خوشنام صنعت دارو و فناوری هستند و با تجمیع این توان به دنبال خلق مجموعه‌ای از شرکت/ استارتاپ‌های موفق در صنعت دارو هستند.

هنام فارمد یک شتاب‌دهنده در حوزه فراورد‌ه‌های هایتک دارویی است که با شعار ایجاد بستر جامع رشد کسب و کارهای دارویی برای تیم ‌هایی که ایده یا طرح در حوزه داروهای نوین دارند ایجاد شده است. این مجموعه تلاش دارد تا تبدیل به قلب تحقیق و توسعه در حوزه فرآورده‌های نوین دارویی در ایران شود. چشم انداز هنام ایجاد خانواده‌ای از شرکت‌های موفق نوآور در حوزه دارویی (alumni) می‌‌باشد که با هم افزایی دانش، تجربه و توانمندی خود بتوانند سهم عمده‌ای در کاهش رنج مردم شریف ایران در حوزه دارویی داشته باشند. در هنام تمامی مراحل راه‌اندازی کسب و کار، از ابتدا تا رسیدن استارتاپ‌ها به بازارهای مختلف(داخلی- خارجی) به صورت کاربردی و بر اساس نیاز استارتاپ‌ها انجام می‌شود. این شتاب دهنده بر روی تک تک مراحل انجام پروژه و براساس نوع محصول، برنامه ریزی و استراتژی کاربردی خاصی دارد. بر اساس همین استراتژی زیر ساخت‌های منحصر به فردی ایجاد شده که در ادامه به صورت موردی عنوان شده است.

  • ارائه خدمات شتاب‌دهی و سرمایه‌گذاری
  • زیر ساخت توسعه و تولید صنعتی محصول: (اداری، 5 خط تولیدی و آزمایشگاهی)
  • شبکه ارتباطی
  • تمرکز شتاب‌دهنده در حوزه فراورده‌ها و سیستم‌های نوین دارویی(محیط خالص دارویی)

در حال حاضر این شتابدهنده دارای پنج خط دارویی صنعتی در مقیاس کم به همراه کلیه یوتلیتی‌های لازم است که درصد پیشرفت آن 100 درصد می‌باشد. مساحت اتاق تمیز این مجموعه 1000 متر مربع، فضای اداری حدود 400 متر مربع، فضای یوتلیتی 550 متر مربع که شامل آبساز، بویلر، چیلر، هواساز و ... است، فضای انبار 950 متر مربع و آزمایشگاه QC و R&D به مساحت 350 متر مربع می‌باشد که مجموع سرمایه‌گذاری انجام شده در آن بیش از 390 میلیارد تومان است. مدل همکاری این شتابدهنده با شرکت‌ها به صورت مشارکت و یا رویالتی می‌باشد و قابلیت استقرار بیش از 15 شرکت در سال را دارد که در حال حاضر با 13 شرکت/ استارتاپ قرارداد همکاری منعقد کرده است.

دستاوردهای شتابدهنده هنام فارمد

مجموعه هنام دارای 5 تیم نسل اول ، 1 تیم نسل دوم ، 5 تیم نسل سوم و 2 تیم نسل چهارم می‌باشد.

مجوز ها و گواهینامه‌های اخذ شده توسط مجموعه هنام شامل موارد زیر می‌باشد:

  • مجوز شتابدهی
  • مجوز دانش‌بنیانی
  • مجوز استقرار واحد فناوری

خدمات شتابدهنده هنام فارمد

سرمایه‌گذاری و شتابدهی :

این شتابدهنده با جذب و انتخاب شرکت‌/استارتاپ‌های با آینده موفق اقدام به سرمایه‌گذاری و شتابدهی بر روی آن‌ها می‌کند. عمده سرفصل‌های این فرآیند شامل موارد زیر است:

تامین زیرساخت:

این شتابدهنده با در اختیار داشتن زیرساخت‌های اداری، تولیدی و آزمایشگاهی رسیدن به مرحله تجاری سازی شرکت/ استارتاپ‌ها را تسهیل می‌کند.

تامین سرمایه :

شتابدهنده هنام به پشتوانه ارزش‌ها، امکانات و زیرساخت‌ها خود آمادگی دارد بر روی محصول‌هایی با سطوح آمادگی فناوری (TRL) مختلف سرمایه‌گذاری کرده و در مسیر توسعه و تجاری‌سازی با تیم پیشنهاد دهنده و مجری طرح همکاری و همراهی کند. مجموعه هنام بعد از مرحله پذیرش و تفاهم، بر اساس سطح آمادگی محصول و مسیر در پیشروی، به همراه پیشنهاد دهنده محصول هزینه‌های توسعه و تجاری‌سازی را تعیین کرده و سرمایه مورد نیاز برای طی مسیر خلق توسعه محصول را فراهم می‌آورد.

آموزش و منتورینگ :

فناوران و محققین ایده پرداز، موتورهای پیشبرنده خلق محصول هستند که بیش از هر چیزی به آموزش و منتورینگ نیاز دارند. مجموعه هنام با گرد هم‌آوردن شبکه‌ای از مربیان و خُبرگان آموزش‌ها و راهبردهای کلیدی و محوری مورد نیاز توسعه محصول در حوزه فرآورده‌های نوین دارویی فراهم کرده است.

توسعه محصول :

توسعه محصول شتابدهنده هنام سه دسته‌بندی کلی برای محصول‌های پیشنهادی بخش پذیرش متصور است. محصولاتی که نیاز به اثبات مفهوم و ارزیابی کارایی دارند. محصولاتی که نیاز به بهینه‌سازی و مشخصه‌یابی دارند.

محسن دوستکام

محسن دوستکام

مدیرعامل
 شتابدهنده هنام فارمد

راه‌های ارتباطی

آدرس

میدان آزادی- کنارگذر لشگری جنب مترو بیمه کارخانه نوآوری آزادی سوله 5و 6 شتابدهنده هنام فارمد

تلفن ثابت 02146116230
تلفن همراه 09034394491
وب‌سایت https://honam.ir/