افزایش مهارت تخصصی و گسترش اکوسیستم استارتاپی در حوزه هوشمندسازی کشور

اخبار
2.6K
1

 بوت کمپ اینترنت اشیا فرصتی جهت شکوفایی ایده­های نوآورانه در فناوری نوین

در دنیای پیچیده امروز، تبدیل ایده به استارتاپ موفق، نیاز به تعلیم نیروی انسانی متخصص، شبکه‌سازی و همکاری در تمام بخش های اکوسیستم استارتاپی دارد. ایجاد بستر مناسب برای تحقق این امر نیازمند حمایت بخش های دولتی و خصوصی است. از این رو مرکز تحقیقات اینترنت اشیا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی  اقدام به برنامه ریزی جهت برگزاری دوره های آموزشی مهارت محور و تخصصی هوشمندسازی با نام بوت کمپ اینترنت اشیا ۱۴۰۰ نموده است که در سال جاری برای سومین بار پیاپی برگزار خواهد شد.

بوت‏کمپ یک دوره آموزشی فشرده و هدفمند برای علاقه مندان به حوزه هوشمندسازی است که با هدف آموزش حرفه‏ای و آماده‏سازی افراد برای ورود به بازار کار برگزار می‏شود. سرفصل های آموزشی بوت‏کمپ در قالب کارگاه‏های مهارت محور و به صورت پیوسته تدریس می‏شوند و با تعریف سناریوهای عملیاتی آموزشی توسط مدرسین، دانش‏پذیران مفاهیم را نیز به صورت عملیاتی پیاده سازی می کنند و شرکت کنندگان آن که بر اساس مهارت و توانمندی های اعلام شده طی فرم خوداظهاری، تیم بندی شده اند در انتهای بوت کمپ یک نمونه آزمایشگاهی به صورت تیمی ارائه خواهند کرد .

این بوت کمپ به عنوان نمادی از یک اکوسیستم استارتاپی هوشمندسازی، با ایجاد فرصت در ابعاد مختلف از جمله آموزش، تیم سازی و پشتیبانی و حمایت از تولیدات آزمایشگاهی تیم­های تشکیل شده در آن­، فرصت مناسبی برای رشد افراد و توسعه سریع­تر ایده­های آن­ها فراهم می­کند.

این اکوسیستم توانایی بالقوه‌ای در رشد فرصت‌های شغلی و نمایش گذاشتن چرخه تبدیل ایده به محصول را ایجاد می­کند و این امر باعث ایجاد شناخت موقعیت‌های کاری در این حوزه و کمک به افراد با استعداد برای یافتن شغل و جایگاه مناسب در حوزه های هوشمندسازی می‌شود. شایان ذکر است ایجاد و توسعه اکوسیستم‌های استارتاپی باعث افزایش نوآوری و تحقیقات در زمینه‌های مختلف شده و می‌تواند کشور را در سطح بین‌المللی مطرح کند.

این رویداد به صورت حضوری و مجازی از ۱۳ مرداد لغایت ۱۹ شهریور ماه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد و تیم های استارتاپی تشکیل شده در آن تحت حمایت مالی و غیر مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز تحقیقات اینترنت اشیا قرار می گیرند تا بتوانند محصول تولید شده خود را توسعه و به بازار ارائه دهند.

لینک ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر:

دوره حضوری: https://evnd.co/Xw9jZ

دوره مجازی: https://evnd.co/6wLjZ