بررسی آینده‌پژوهی سازمانی در پنجمین رویداد جانبی پردیس سامیت ۲۰۲۰

اخبار
2.7K
1

پارک فناوری پردیس در «پنجمین رویداد جانبی پردیس سامیت» با حضور تعدادی از مدیران شتابدهنده‌ها و شرکتهای عضو پارک، ضرورت آینده­پژوهی در سازمان­ها را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، پنجمین رویداد جانبی پردیس سامیت ۲۰۲۰، توسط مرکز شتابدهی نوآوری پارک و با حضور جمعی از مدیران ارشد پارک، تعدادی از مدیران شتابدهنده‌های عضو مرکز و مدیران عامل شرکتهای عضو پارک برگزار شد.

مهدی عظیمیان، مدیرکل توسعه شعب و پردیس­‌های پارک فناوری پردیس و رئیس مرکز شتابدهی نوآوری درباره این رویداد اظهار داشت: تا به حال سه دوره از رویداد پردیس سامیت توسط مرکز شتابدهی نوآوری پارک فناوری پردیس برگزار شده است. هدف از پردیس سامیت، کنار هم قرار دادن بازیگران زیست­‌بوم کارآفرینی، آشنا شدن آنها با یکدیگر و شبکه­‌سازی میان آنهاست.

وی ادامه داد: ازآنجا که برگزاری پردیس سامیت ۲۰۲۰ در بهمن ماه سال گذشته بازخورد خوبی در اکوسیستم کارآفرینی داشت، تصمیم گرفتیم در فاصله برگزاری دوره بعدی این رویداد که در ۱۴ و ۱۵ اسفند سال جاری برگزار خواهد شد، چندین دوره کوچک­تر به صورت پنل و به عنوان رویدادهای جانبی برگزار کنیم و به همین دلیل دبیرخانه پردیس سامیت در طول این یک سال فعال بوده و در ماه­‌های گذشته ۴ دوره از این رویدادهای جانبی اجرا شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دغدغه بسیاری از مدیران و راهبران سازمان­ها و مدیران بخش خصوصی بحث عدم پیش­بینی آینده است، پنجمین رویداد جانبی پردیس سامیت با محوریت آینده­‌پژوهی در سازمان‌­ها برگزار شده تا این موضوع را با حضور مخاطبانمان بیشتر تحلیل و بررسی کنیم.

وی خاطر نشان کرد :همواره مشکلاتی برای سازمان‌­ها اعم از دولتی و خصوصی پیش می‌­آید که مدیران آنها به آن فکر نکرده‌­اند و اگر زودتر این موضوعات را پیش­بینی می‌­کردند، کمتر دچار چالش می­‌شدند. غفلت مدیران از این قبیل موضوعات به دلیل حجم بالای دغدغه‌‌ها و فعالیت‌های زیادی که دارند، طبیعی است. از جمله این مشکلات می‌توان به شیوع کرونا، نرخ تورم، نرخ ارز، تعاملات سیاسی یا مشکلات منابع انسانی از قبیل مهاجرت و … اشاره نمود که در آینده می‌تواند برای آن سازمان‌ها مشکل‌­ساز می­‌شود.

عظیمیان ادامه داد: دبیرخانه رویداد پردیس سامیت که توسط مرکز شتابدهی نوآوری پارک فناوری پردیس هدایت می­‌شود، با هدف کشف و شناسایی این مشکلات و راهکارهای برون رفت از آنها تصمیم به برگزاری رویداد جانبی در این حوزه گرفت.

وی افزود: حدود ۴۰ نفر از مدیران منتخب شرکت‌های عضو پارک و مدیران شتابدهنده­‌های فعال کشور و همچنین نفراتی که در حوزه آینده‌­پژوهی دارای علم و دانش و تجربه هستند، در این رویداد حضور داشتند.

مدیرکل توسعه شعب و پردیس­‌های پارک فناوری پردیس در پایان گفت: تصمیم داریم در برنامه پردیس سامیت ۲۰۲۱ که ۱۴ و ۱۵ اسفند ماه با رعایت پروتکل­‌های بهداشتی در فضای باز و به صورت حضوری برگزار می‌­شود، باز هم به این موضوع پرداخته و پنل‌­هایی را به آن اختصاص دهیم.