حمایت‌های دولت از اکوسیستم استارتاپی در بحران کرونا همچنان ادامه دارد

اخبار
1.8K
1

«مهدی عظیمیان» رئیس مرکز شتابدهی نوآوری و مدیرکل توسعه شعب و پردیس‌های پارک فناوری پردیس خبر داد: حمایت دولت از زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور همچنان ادامه دارد و برای فعال نگه‌داشتن زیست‌بوم کارآفرینی کشور در شرایط همه‌‌گیری ویروس کرونا تلاش می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، «مهدی عظیمیان» با اشاره به تاثیرگذاری شیوع بیماری کرونا بر اکوسیستم استارتاپی گفت: پس از شیوع گسترده ویروس کرونا، این بحران ابعاد و اثرات مخربی مانند سایر بخش‌های جامعه بر اکوسیستم کارآفرینی و استارتاپی نیز داشت. در این حال دولت تلاش خود را برای حمایت از اکوسیستم کارآفرینی ادامه می‌دهد.

عظیمیان در مورد اقدامات مرکز شتابدهی نوآوری در این زمینه اظهار داشت: مرکز شتابدهی نوآوری با بررسی ابعاد و جوانب موضوع و تاثیر آن بر روند برگزاری رویدادهای کارآفرینی و فعالیت شتابدهنده‌های نوآوری کشور، پیشنهاد کمک به شتابدهنده‌های نوآوری و فضاهای کار اشتراکی را به معاونت علمی و فناوری ارائه کرده است.

وی افزود: از طرفی با پیگیری‌های معاونت علمی و فناوری و نظر مساعد صندوق نوآوری و شکوفایی چارچوب حمایتی در این زمینه فراهم شده است. بر همین اساس، تاکنون ۴۱ شتابدهنده نوآوری موفق به اخد تسهیلات مناسب از منابع صندوق نوآوری شکوفایی شده‌اند و حدود ۲۰ شتابدهنده دیگر نیز در آستانه دریافت تسهیلات هستند.

رئیس مرکز شتابدهی نوآوری اظهار داشت: همچنین با پیشنهاد این مرکز، ۹ فضای کاری اشتراکی نیز به صندوق نوآوری جهت اخذ تسهیلات معرفی شدند که تشکیل پرونده آنها انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین دهها رویداد کارآفرینی با کمک مرکز شتابدهی نوآوری به صورت مجازی برگزار شده و تیم‌های مختلفی از شتابدهنده‌های نوآوری کشور توانستند خدمات شایانی را به جامعه عرضه کنند. با مجموع این اقدامات تلاش شده است فضای کارآفرینی کشور در دوران ویروس کرونا همچنان فعال نگه داشته شود.