هاکاتوریسم؛ ماراتن برنامه نویسی وب و موبایل در حوزه گردشگری

رویداد
1.2K
1

هاکاتوریسم اولین ماراتن برنامه‌نویسی وب و موبایل در حوزه‌ی گردشگری است که در روزهای ۲۷ الی ۲۹ مردادماه ۱۳۹۵ به میزبانی و حمایت پارک علم و فناوری استان گیلان، رشت برگزار شد.

این رویداد با حمایت مرکز شتابدهی و نوآوری زیر نظر پارک علم و فناوری پردیس، با هدف پوشش‌دهی خلاهای موجود در این حوزه، با توجه به دوران پسابرجام و همگام با گشایش مرزهای کشور بر روی گردشگران برنامه‌ریزی شده است که با شرکت ۲۱ تیم از سراسر کشور همراه و در نهایت ۱۳ تیم برای حضور در رویداد پذیرش شدند و به مدت سه‌شبانه روز تلاش بی وقفه به مسابقه و رقابت پرداختند.

هاکاتوریسم; رویداد سه روزه‌ای است که با حضور تیم‌های ۳ تا ۵ نفره برگزار می‌شود. تیم‌ها در روز اول با چالش‌های خود آشنا شده و به کمک مربیان به ارائه‌ی راه‌حل‌هایی برای این چالش‌ها می‌پردازند. مربیان خبره حاضر در رویداد، باتوجه به پارامتر‌های ارزیابی که از قبل در اختیارشان قرار داده شده است و خروجی کار تیم‌ها، تیم‌ها را برای ارائه نهایی محصولشان در برابر داوران انتخاب می‌کنند.

مراسم اختتامیه این رویداد با حضور مدیر کل محترم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدیرکل محترم اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات، رییس محترم افتا و رییس پارک علم و فناوری در محل پارک علم و فناوری گیلان آغاز شد.

در ادامه این مراسم با توجه به نظر کارشناسان داوری از مجموع تیم‌ها سه تیم به عنوان تیم‌های برتر انتخاب شدند.

–       جایزه نقدی تیم‌های برتر از طرف: پارک علم و فناوری گیلان و پژوهشگاه توسعه فناوری‌های پیشرفته خواجه نصیرالدین طوسی اهدا شده است.

hackatourism

تیم اول: استان گیلان

نام تیم: فکربکر

اعضای تیم: فرشاد نعمت دوست، محمد حسین مزروعی و نیما صابری

عنوان پروژه: میرزابلد – پشتیبان هوشمند سفر گیلان

 

hackatourism-1

تیم دوم: استان خراسان رضوی

نام تیم: وال‌کو

اعضای تیم: محمد حسین محمدی، محمد براتی، جواد وطن دوست و احمد آذرنیا

عنوان پروژه: خانک – اجاره منزل، سوئیت

 

hackatourism-2

تیم دوم: استان تهران

نام تیم: Nerds on JS

اعضای تیم: آرتاخانقلی زاده، آژند مددعلی‌زاد و مهران مژده

عنوان پروژه: معرفی راهنمای سفر و برنامه‌ریزی