سیلیکون ایران از نگاه کارشناسان

سیلیکون ایران
1.6K
0

مصطفی نقی‌پورفر، مدیر ارشد مرکز نوآوری فناپ در گفتگو با روابط عمومی نشست سیلیکون ایران با بیان اینکه یکی از مهمترین نیازهای کشور این است که باید دولت به عنوان متولی اصلی، برای کمک به گسترش کارآفرینی وارد عمل شود افزود سیلیکون ایران می‌تواند برای اینکه استارتاپ ها و سرمایه گذاران بتوانند همدیگر را بهتر پیدا کنند بسیار راهگشا باشد.  وی با تاکید بر این که حرکت اولیه مختص دولت است و شاید بسیاری از شرکت های خصوصی نتوانند در این زمینه تاثیرگذاری دولت را داشته باشند، نزدیک کردن سرمایه گذاران داخلی و خارجی به کارآفرینان را یکی از راهبردهای اصلی برای گسترش اکوسیستم کارآفرینی دانست.

نقی‌پور فر با بیان اینکه هردوی این گروه‌ها  به دولت اعتماد کامل دارند افزود « اگر دولت بتواند متولی گری کند در این زمینه تاثیر زیادی دارد. می‌تواند شرایطی را برای کارآفرینان در نظر بگیرد که با اطمینان بیشتری سرمایه شان را در این کار درگیر کند و سرمایه ی این کارآفرینان نیز به این چرخه کمک خواهد کرد تا رشد بهتری داشته باشد. در تمام دنیا نیز این اتفاق رخ داده است.امیدواریم سیلیکون ایران یک رویداد موفق در این زمینه باشد. »

رضا کلانتری نژاد، مدیر شتابدهنده شزان نیز مهم ترین کارکرد سیلیکون ایران را دیدن و ارتباط کارآفرینان و افراد با یکدیگر دانست و کارکردهایی در ترازهای پایین‌تر مانند گفتگوکردن، از تجربیات یکدیگر مطلع شدن ،  ایجاد شبکه کردن، و انتقال منابع مالی، فناوری را از دیگرز دستاوردهای این نشست برشمرد.

احمدرضا مسرور، مدیر شتابدهنده دیموند، رویدادهای برگزار شونده در این حوزه در جهت شبکه سازی و در جهت پایگاه سازی را مفید دانست و ابراز امیدواری کرد که این رویداد هدف بزرگی داشته باشد و  پایگاه داده‌ای که از کارآفرینان ، علاقه مندان ، سرمایه گذاران، دانشگاهیان، کسانی که در این حوزه فعال هستند و در این نشست حضور دارند تشکیل شود.