هدف سیلیکون ایران؛ ارتباط کارآفرینان با یکدیگر

سیلیکون ایران
1.2K
0

مدیر مرکز رشد فناوری نخبگان و دبیر نشست سیلیکون ایران گفت: هدف اصلی برگزاری سیلیکون ایران ارتباط افراد و کارآفرینان با یکدیگر، شبکه سازی و انتقال تجربیات است.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، علی هزاوه، مدیر مرکز رشد فناوری نخبگان و دبیر نشست سیلیکون ایران با اشاره به فعالیت‌های گسترده شرکت‌های نوپا و فعالیت در حوزه‌ی استارتاپی در چند سال گذشته افزود: در این بین موارد موفق و ناموفق زیادی بود که هردوی این‌ها گنجینه‌ای از تجربیات ارزشمند با خود به همراه داشت‌ که در صورت به اشتراک گذاشتن این تجربیات موارد موفق روز به روز افزایش می‌یابند.

وی ادامه داد: سیلیکون ایران بهانه و رویدادی است که فعالان مختلف حوزه‌ی کارآفرینی را دور هم جمع کند تا تجربیات خود را به اشتراک بگذارند، اینکه چگونه با چالش‌های مختلف روبه رو شده‌اند و چگونه با آن‌ها دست و پنجه نرم کرده‌اند.

هزاوه اضافه کرد: فراهم نمودن چنین فضایی هم برای تازه کاران و افراد نوپا و هم برای کارآفرینان بسیار موثر است تا ضریب شکست شان کمتر شود، اما چیزی که حایز اهمیت این است که چنین برنامه‌هایی محدود به تنها چند روز در سال نشود و در سال‌های آینده با حضور بیشتر کارآفرینان ادامه پیدا کند که برای ادامه‌ی چنین روندی برنامه‌ریزی‌هایی نیز صورت گرفته است.

دبیر نشست سیلیکون ایران در ادامه با اشاره به همزمانی برگزاری نمایشگاه‌ اینوتکس و نشست سیلیکون ایران افزود: غرفه‌های شرکت‌های مختلف، در حوزه فناوری‌های مختلف در آنجا فرصتی را فراهم می‌کنند تا افراد برحسب تخصصی که دارند با شرکت‌‌های حوزه‌شان آشنا شوند و علاوه بر این، نمایشگاهی از شتاب دهنده‌های عضو مرکز شتاب‌دهی نوآوری در حاشیه این نشست غرفه خواهند داشت تا فرآیند شتابدهی‌شان را به مخاطب معرفی می‌کنند.

مدیر مرکز رشد فناوری نخبگان، در خاتمه وعده داد که در روز پایانی این رویداد شرکت کننده‌گان در نشست بتوانند از برخی مراکز نوآوری و نمونه‌های موفق کارآفرینی بازدید کنند.

شایان ذکر است؛ نشست سیلیکون ایران همزمان با نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری INOTEX در تاریخ ۳ و ۴ خردادماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد و علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب سایت این نشست به آدرس siliconiran.ir مراجعه نمایند.